close
آخرین مطالب
 • تبلیغ شما در اینجا
 • طراحی سایت شخصی
 • طراحی سایت فروشگاهی
 • طراحی سیستم وبلاگدهی
 • سیستم سایت ساز اسلام بلاگ
 • مگا برد - پلتفرم خرید اینترنتی قطعات موبایل مگابرد
 • loading...
  YourAds Here YourAds Here

  با مزه

  بازدید : 53
  پنجشنبه 1 ارديبهشت 1401 زمان : 15:51

  استاندارد PSIA دوربين مداربسته / تنظيمات PRESET

  استاندارد PSIA، با نام کامل Aliance Interoperability Security Physical Security است که در سال 2008 با هدف ايجاد رابط هايي استاندارد براي سخت افزارهاي فيزيکي و سيستم عامل هاي نرم افزاري طراحي شد. استاندارد PSIA به دنبال ايجاد قابليت سازگاري ميان سيستم هاي امنيتي مبتني بر شبکه مي باشد. بيش از 50 توليد کننده سيستم هاي مداربسته از قبيل Honywell، Tyco، United Technologies، Milestone، Allegion و .. از استاندارد PSIA پيروي مي کنند.

  ظاهرا استاندارد و پروتکل هاي دوربين هاي مداربسته سهم بزرگي در رشد وتوسعه سريع بازار اين محصولات دارند. استاندارد PSIA و ONVIF هر دو از استاندارد و پروتکل هاي بزرگي هستند که به طور جهاني توسط محصولات نظارتي تحت شبکه بکار گرفته شده اند. از يک طرف، اين استانداردها هزينه و پيچيدگي هاي سيستم هاي نظارت تصويري را کاهش داده و از طرفي مشکل عدم سازگاري و تعامل ميان دستگاه هاي مختلف از برندهاي متفاوت را نيز حل کرده است. در گذشته توليد کنندگان دوربين هاي مداربسته با مجموعه اي از استانداردهاي تصاوير ويدئويي مواجه بودند که هر کدام داراي گزينه هاي متفاوتي بودند و همين امر انتخاب را مشکل کرده بود. در هر کدام از اين پروتکل ها اشکالاتي به چشم مي خورد که سازگاري دستگاه ها را دچار نقص مي کند.

  تاريخچه

  استاندارد ONVIF نيز در سال 2008 راه اندازي شده است، ONVIF نام اختصاري Open Network Video Interface Forum است، و سازماني است که به رهبري شرکت هايي همچون سوني، اکسيس و بوش مديريت مي شود. پس از 8 سال فعاليت، ONVIF تبديل به يک استاندارد جهاني مي شود که قصد دارد ارتباطات و مشکلات پردازشي مابين محصولات مداربسته از برندهاي مختلف را حل کند. اين استاندارد در حال حاضر داراي پروفايل هاي S، C، G، و Q و است. اين پروفايل ها با توجه به نوع کاربردشان هر کدام داراي ويژگي هاي اختصاصي هستند. در حال حاضر بيش از 1000 شرکت توليد کننده به عضويت ONVIF درآمده اند.

  همانطور که قبلا اشاره کرديم، استاندارد PSIA و ONVIF استانداردهاي اصلي در جهان هستند که توسط دوربين هاي مداربسته تحت شبکه مختلف استفاده مي شوند. با اين حال، ONVIF گروه بزرگتري از توليد کنندگان را شامل مي شود و ميليون ها محصول مداربسته با استاندارد ONVIF سازگار هستند. به نظر مي رسد استاندارد PSIA به دليل عدم پشتيباني توسط توليد کنندگان و نيز به دليل عدم تلاش خود شرکت براي ارتقا استاندارد هاي خود از گردونه رقابت خارج شده است. با اين حال، برخي از شرکت ها مانند هايک ويژن محصولات خود را با هر دو استاندارد PSIA و ONVIF ارائه مي کنند.

  تفاوت هاي ميان استاندارد PSIA و ONVIF

  از آنجا که هر دو اين استانداردها ماموريت و هدف مشابهي دارند. به نظر مي رسد هم توليدکنندگان از ترديد در انتخاب هرکدام رنج مي برند، و هم بسياري از کاربران نيز تفاوت بين آنها را نمي دانند. معيارهاي تمايز اين استانداردها شامل تشخيص دستگاه در شبکه، تنظيمات دستگاه، تحليل رخدادها، کنترل دوربين PTZ، تجزيه و تحليل ويدئويي، سيستم آلارم، پخش تصاوير و … است.

  1. با توجه به بررسي هاي صورت گرفته، استاندارد PSIA داراي ويژگي هاي عمومي تري براي محصولات و تجهيزات مداربسته مانند اکسس کنترل ها، تجهيزات ذخيره سازي و … است. در حالي که به نظر مي رسد ONVIF براي حل مشکل عدم تطابق محصولات، بيشتر بر تجزيه و تحليل ويدئويي به ويژه در دوربين هاي شبکه متمرکز است.

  2. استاندارد PSIA از ساختار (REST) براي خدمات دهي در وب استفاده مي کند. در حاليکه، استاندارد ONVIF بر اساس استاندارد پلت هاي فرم باز مانند XML (براي نحوه توضيح داده ها)، SOAP 1.2 براي انتقال پيام و WSDL براي توصيف خدمات ساخته شده است. تقريبا تمامي سرويس هاي وب امروزي از REST براي ارائه خدمات استفاده مي کنند و استفاده از آن در مقايسه با SOAP بسيار آسانتر است.

  3. ONVIF مي تواند 100 درصد قابليت همکاري بين محصولات را تا آنجايي که مرتبط به تشخيص دستگاه در شبکه است، تضمين نمايد. البته اين امر به طور کلي به شرط استفاده از فناوري مايکروسافت محور (WS Discovery) براي مکانيسم کشف دستگاه است. اين به اين معني است که همه دستگاه هاي شبکه سازگار با ONVIF بايد روش WS Discovery را به کار گيرند.

  استاندارد PSIA از چندين مکانيسم مختلف براي کشف دستگاه استفاده مي کند، از جمله Bonjour، uPnP، Zeroconf. در حالي که PSIA انعطاف بيشتري براي انتخاب نوع مکانيزم براي کشف دستگاه نشان مي دهد، اما در عين حال نيز منجر به پيچيدگي پروسه اتصال محصولات سازگار با PSIA مي شود. به عنوان مثال، يک دوربين سازگار با PSIA که از Bonjour استفاده مي کند نمي تواند با يک سيستم مديريت ويدئويي با قابليت پشتيباني از UPnP کار کند، هرچند که هر دو با استاندارد PSIA سازگار هستند.

  4. در مقايسه با ONVIF استاندارد PSIA نمي تواند به طور 100 درصد سازگاري ميان دستگاه هاي مختلف را تضمين کند. دليل آن اين است که PSIA از يک قالب پيام عمومي براي رويدادها و اعلان ها استفاده مي کند، در حالي که اطلاع رساني رويدادها در ONVIF بر اساس چارچوب WS-Notify است.

  1. بيشتر بخوانيد: دوربين تشخيص چهره تي وي تي انواع دوربين مداربسته دوربين هايک ويژن

  تنظيمات PRESET در دوربين اسپيددام هايک ويژن

  در اين مقاله قصد داريم تا در مورد تنظيمات PRESET در دوربين اسپيددام صحبت کنيم. دوربين هاي مدار بسته گردان به دليل کارکرد متفاوتي که نسبت به ساير دوربين هاي مدار بسته دارند اغلب داراي ويژگي هاي متمايز کننده اي هستند.

  PRESET در دوربين PTZ چيست؟

  قابليت تنظيم Preset (پيش فرض) يک قابليت خاص در دوربين هاي مدار بسته گردان است. تنظيمات اين قابليت توسط کاربر تعريف مي گردد و کاربر مي تواند دوربين را براي حالت هاي مختلف زوم، فوکوس و جهت ثبت تصاوير با استفاده از اين قابليت تنظيم کند. شما مي توانيد حرکات Pan-Tilt-Zoom را در جهات و زواياي دلخواه براي دوربين تنظيم نماييد. با استفاده از دستگاه DVR هايک ويژن خود مي توانيد Preset هاي مختلفي را براي دوربين خود تنظيم نماييد.

  دوربين هايک ويژن از نوع گردان معمولا قابليت تعريف تعداد مشخصي از Preset را دارند که البته اين تعداد معمولا خيلي بيشتر از سطح نياز کاربر است. براي مثال مي توانيد Preset اول را بر روي درب ورودي تعريف کرده و Preset دوم را نيز براي محوطه پشتي را تنظيم کنيد. همچنين مي توانيد بازه زماني کنترل هر يک از زواياي محوطه را نيز مشخص نماييد. براي مثال Preset اول را روي ده ثانيه و Preset دوم را روي 15 ثانيه قرار دهيد.

  تنظيمات PRESET در دوربين اسپيددام

  در صورتي که Preset هاي مختلفي را تنظيم کرده ايد به راحتي مي توانيد با انتخاب شماره هر کدام نقطه دلخواه خود را مشاهده کنيد. براي تنظيم آن مي توانيد طبق موارد زير پيش رويد:

  1. دابتدا به منوي تنظيمات Preset (preset configuration) برويد: MAIN MENU > DOME SETTINGS > PRESETS
  2. شماره PRESET خود را براي تنظيم انتخاب کنيد: به PRESET NUM رفته و بر روي IRIS+ کليلک کنيد. با بالا و پايين کردن CURSOR شماره PRESET اي که قصد تنظيم آن را داريد انتخاب کنيد.
  3. موقعيت PRESET خود را تنظيم کنيد: به قسمت PRESET PTZ رفته و بر روي IRIS+ براي تنظيم PRESET پيش فرض کليلک کنيد. با استفاده از دکمه هاي نشانگر جهت دوربين را براي موقعيت دلخواه تغيير دهيد، سپس بر روي IRIS + براي تأييد تنظيمات و بازگشت به منوي قبلي کليک کنيد.

  در پايان لازم است که به دو نکته توجه نمائيد:

  • براي دوربين اسپيد دام هايک ويژن تا 255 پريست مي توان تعريف نمود.
  • تنظيمات PRESET اي که از قبل توسط خود سيستم براي دوربين تعريف شده اند را نمي توان حذف يا اديت کرد.

  بدنه دوربين مداربسته /رابط کاربري RS-485 و RS-232
  نظرات این مطلب

  تعداد صفحات : 4

  درباره ما
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  captcha


  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 74
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 13
 • بازدید کننده امروز : 14
 • باردید دیروز : 2
 • بازدید کننده دیروز : 3
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 34
 • بازدید ماه : 155
 • بازدید سال : 798
 • بازدید کلی : 18260
 • کدهای اختصاصی